Tutaj jesteś

Czy warto kupić soundbar? Poznaj jego funkcje

26 czerwca 2023 Technologia soundbar

Soundbary, czyli listwy głośnikowe, gwarantują lepsze brzmienie niż wbudowane w różnych, nawet nowoczesnych sprzętach nagłośnienie. Cieszą się więc dużą popularnością. Dla wielu osób to doskonała alternatywa dla kina domowego, która zajmuje znacznie mniej miejsca niż duże zestawy audio, a dodatkowo jest od nich tańsza. Czy warto kupić soundbar i jakie są jego funkcje? Podpowiadamy.

Czym jest soundbar?

Soundbary obecnie stanowią alternatywę dla zestawów głośników do kina domowego. Zamiast kilku głośników, które wchodzą w skład takiego setu, wystarczy umieścić pod telewizorem czy konsolą listwę z wbudowanymi głośnikami, by móc cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem. Nazwa soundbar z języka angielskiego oznacza pręt lub belkę dźwiękową. Określenie to więc dobrze obrazuje nam, jak wygląda taki sprzęt. 

Soundbary to listwy, w których umieszczone są głośniki. Dzięki nim oglądane filmy nabierają głębi, a gry wideo stają się jeszcze bardziej realistyczne. Jednocześnie soundbary są bardzo proste w montażu i nie wymagają od użytkowników specjalnych umiejętności, niezbędnych do rozmieszczenia czy podłączania. Soundbary dostępne na stronie https://www.tophifi.pl/glosniki/soundbary.html są więc chętnie wybierane przez osoby, które chciałyby poprawić brzmienie dźwięku z telewizora, konsoli lub innego sprzętu, a jednocześnie nie chcą kupować kina domowego.

Jakie funkcje mogą mieć soundbary?

Obecnie dostępne na rynku soundbary mogą być wyposażone w wiele przydatnych funkcji i udogodnień. Nowoczesne modele bardzo często obsługują dźwięk przestrzenny, co przydaje się zwłaszcza podczas oglądania filmów czy seriali. Wśród przydatnych rozwiązań technicznych wykorzystywanych w soundbarach można wymienić również wbudowane moduły bezprzewodowe i złącza, dzięki którym można je zamontować na przykład na ścianie. Wybierając soundbar, warto zwrócić uwagę, czy konkretny sprzęt jest kompatybilny z systemem Multiroom.

Nowoczesne soundbary bardzo często wyposażone są w funkcje obsługi asystentów głosowych, dzięki czemu nie trzeba sięgać po pilota, aby móc na przykład wyciszyć dźwięk. Niektóre modele z kolei wyposażone są w funkcję automatycznej kalibracji, dzięki czemu same dopasowują się do pomieszczenia w taki sposób, by zapewnić jak najlepszą jakość dźwięku. 

Soundbary bezprzewodowe a przewodowe

Wśród dostępnych na rynku soundbarów, możemy znaleźć modele bezprzewodowe, które łączą się za pomocą technologii Bluetooth, a także warianty przewodowe, w przypadku których, by podłączyć je do konkretnego urządzenia, należy wykorzystać na przykład kabel HDMI. Warto zastanowić się, czy funkcja bezprzewodowego podłączenia będzie w naszym przypadku istotna. Na model wyposażony w takie rozwiązanie powinny zdecydować się osoby, które na przykład chcą słuchać muzyki z telefonu podłączonego do soundbara.

Sztuczna inteligencja w medycynie – Jak AI rewolucjonizuje opiekę zdrowotną

Redakcja bezprzewodowy.com.pl

Nasza redakcja składa się z ekspertów, gotowych dostarczyć Ci najnowszych informacji, praktycznych porad i inspirującej treści. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię świat nowoczesnych technologii, rozwój osobisty, czy też poszukujesz wskazówek dotyczących stylu życia, nasz zespół jest tu, aby sprostać Twoim oczekiwaniom.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?