bezprzewodowy.com.pl

Blog tematyczny o technologiach, IT, samorozwoju i lifestyle"u

Technologie

Czy warto kupić soundbar? Poznaj jego funkcje

Czy warto kupić soundbar? Poznaj jego funkcje

Soundbary, czyli listwy głośnikowe, gwarantują lepsze brzmienie niż wbudowane w różnych, nawet nowoczesnych sprzętach nagłośnienie. Cieszą się więc dużą popularnością. Dla wielu osób to doskonała alternatywa dla kina domowego, która zajmuje znacznie mniej miejsca niż duże zestawy audio, a dodatkowo jest od nich tańsza. Czy warto kupić soundbar i jakie są jego funkcje? Podpowiadamy.

Czym jest soundbar?

Soundbary obecnie stanowią alternatywę dla zestawów głośników do kina domowego. Zamiast kilku głośników, które wchodzą w skład takiego setu, wystarczy umieścić pod telewizorem czy konsolą listwę z wbudowanymi głośnikami, by móc cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem. Nazwa soundbar z języka angielskiego oznacza pręt lub belkę dźwiękową. Określenie to więc dobrze obrazuje nam, jak wygląda taki sprzęt. 

Soundbary to listwy, w których umieszczone są głośniki. Dzięki nim oglądane filmy nabierają głębi, a gry wideo stają się jeszcze bardziej realistyczne. Jednocześnie soundbary są bardzo proste w montażu i nie wymagają od użytkowników specjalnych umiejętności, niezbędnych do rozmieszczenia czy podłączania. Soundbary dostępne na stronie https://www.tophifi.pl/glosniki/soundbary.html są więc chętnie wybierane przez osoby, które chciałyby poprawić brzmienie dźwięku z telewizora, konsoli lub innego sprzętu, a jednocześnie nie chcą kupować kina domowego.

Jakie funkcje mogą mieć soundbary?

Obecnie dostępne na rynku soundbary mogą być wyposażone w wiele przydatnych funkcji i udogodnień. Nowoczesne modele bardzo często obsługują dźwięk przestrzenny, co przydaje się zwłaszcza podczas oglądania filmów czy seriali. Wśród przydatnych rozwiązań technicznych wykorzystywanych w soundbarach można wymienić również wbudowane moduły bezprzewodowe i złącza, dzięki którym można je zamontować na przykład na ścianie. Wybierając soundbar, warto zwrócić uwagę, czy konkretny sprzęt jest kompatybilny z systemem Multiroom.

Nowoczesne soundbary bardzo często wyposażone są w funkcje obsługi asystentów głosowych, dzięki czemu nie trzeba sięgać po pilota, aby móc na przykład wyciszyć dźwięk. Niektóre modele z kolei wyposażone są w funkcję automatycznej kalibracji, dzięki czemu same dopasowują się do pomieszczenia w taki sposób, by zapewnić jak najlepszą jakość dźwięku. 

Soundbary bezprzewodowe a przewodowe

Wśród dostępnych na rynku soundbarów, możemy znaleźć modele bezprzewodowe, które łączą się za pomocą technologii Bluetooth, a także warianty przewodowe, w przypadku których, by podłączyć je do konkretnego urządzenia, należy wykorzystać na przykład kabel HDMI. Warto zastanowić się, czy funkcja bezprzewodowego podłączenia będzie w naszym przypadku istotna. Na model wyposażony w takie rozwiązanie powinny zdecydować się osoby, które na przykład chcą słuchać muzyki z telefonu podłączonego do soundbara.

Udostępnij