Tutaj jesteś

Odpowiadamy na pytanie – co wpisać w CV?

24 sierpnia 2022 Praca Co wpisać w cv?


Wiele osób zadaje sobie pytanie – co wpisać w CV? Dla każdego pracodawcy ogromne znaczenie mają umiejętności miękkie, jak i twarde. Należy je prawidłowo wpisać w swój życiorys zawodowy, żeby odnieść zamierzony efekt.

Informacje w CV

W tym artykule wyjaśnimy, co wpisać w CV i w jaki sposób to zrobić. Nie przejmuj się, jeśli szukasz pracy i nie posiadasz jeszcze bogatego zawodowego doświadczenia. W szkole i na kursach zdobyłeś z pewnością cenne umiejętności. Jeśli odpowiednio uzupełnisz CV to nawet bez doświadczenia powinieneś znaleźć pracę. Można wyróżnić umiejętności miękkie oraz twarde. Kompetencje miękkie to przede wszystkim umiejętności psychofizyczne i społeczne. Te kompetencje czynią z nas lidera grupy lub dobrego współpracownika. Można powiedzieć, że są to zdolności osobiste oraz interpersonalne. Dzięki tym kompetencjom możemy łatwiej dogadywać się z klientami oraz podejmować decyzje. Kompetencje miękkie pozwalają sobie też radzić w stresowych sytuacjach. Kompetencje twarde to inne kluczowe umiejętności, które powinny znaleźć się w CV. Są to umiejętności, które można zdobyć na uczelni lub podczas pracy. Przykładowo jest to znajomość języków obcych oraz programów. Należy pamiętać, że twój przyszły pracodawca będzie w stanie zweryfikować wszystkie twoje kompetencje. Warto mieć na uwadze, że mają one duży wpływ na zatrudnienie. Kompetencje twarde w CV to najbardziej przydatne umiejętności w większości przypadków. Należy pamiętać, że dobre CV zawiera nie tylko informacje o umiejętnościach twardych, ale również miękkich. Pracodawcy doceniają przede wszystkim komunikatywność i umiejętność pracy w grupie.

Dobrze przygotowane CV

Ważna jest też łatwość nawiązywania relacji międzyludzkich. Liczy się również odporność na stres, wysoka kultura osobista oraz otwartość na rozwój i naukę nowych informacji. W CV można też wymienić samodzielność, punktualność oraz odpowiedzialność za powierzone zadania. Najłatwiej pracodawca może zweryfikować oczywiście umiejętności twarde. Niektórzy kandydaci lubią w CV trochę nazmyślać, ale raczej nie jest to dobre rozwiązanie. Kłamstwo ma krótkie nogi i wszelkie takie informacje bardzo szybko wychodzą na jaw. Dlatego nie należy mijać się z prawdą przy wpisywaniu informacji o kompetencjach miękkich i twardych w CV. W internecie dostępne są kreatory, które umożliwiają stworzenie ciekawego CV. Okazując stosowny certyfikat lub dokument można potwierdzić większość kompetencji twardych. Kompetencje twarde to między innymi umiejętność obsługi kasy fiskalnej, znajomość języków obcych oraz umiejętność programowania. Opis umiejętności w CV możesz zamieścić, jeśli chcesz zaimponować rekruterowi. W ten sposób możesz dokładnie wyjaśnić, które umiejętności będą przydatne podczas pracy na danym stanowisku. Dobrze napisany życiorys powinien być doceniony przez twojego przyszłego pracodawcę. Wysyłanie masowo CV do wszystkich możliwych pracodawców nie jest dobrym pomysłem. Lepiej skupić się na kilku zakładach pracy i tam starać się o przyjęcie. Niektóre umiejętności zamieszczone w CV pozwolą zrobić dobre wrażenie na rekruterze.

Sztuczna inteligencja w medycynie – Jak AI rewolucjonizuje opiekę zdrowotną

Redakcja bezprzewodowy.com.pl

Nasza redakcja składa się z ekspertów, gotowych dostarczyć Ci najnowszych informacji, praktycznych porad i inspirującej treści. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię świat nowoczesnych technologii, rozwój osobisty, czy też poszukujesz wskazówek dotyczących stylu życia, nasz zespół jest tu, aby sprostać Twoim oczekiwaniom.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?